Başkanımız Yücel Yenilmez'in Mesajı   Değerli Meslektaşlarım, Yol Arkadaşlarım, Birlikte Çalışma Onuruna sahip olduğum Meslek Büyüklerim, Odamızın Kıymetli Çalışanları,

   Türk Eczacıları Birliği 42. Olağan Büyük Kongresinde 1 Aralık 2019 günü gerçekleştirilen seçimlerde, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyeliği'ne seçilmiş bulunuyorum. Ülkemizdeki 40.000 eczacının temsilcisi olan 54 Bölge Eczacı Odamızın üst birliği Türk Eczacıları Birliği'nin merkez karar organına seçilmiş olmaktan dolayı gururluyum. Bu gururu yaşamamın arkasındaki güç olan sizlere teşekkür ediyorum. Bana böylesine bir gururu yaşama olanağı tanıdığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Sağolun, varolun. Ülkemizin diğer bölgelerinden seçilmiş kıymetli delege meslektaşlarımın da teveccühü ile tarafıma verilen bu kıymetli görev vesilesiyle 9. Bölge Eskişehir-Bilecik Eczacı Odası Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

   2004 yılında eczanemi ilk açtığım gün bana kucak açan, fakülte sonrasında gencecik bir eczacı olarak mesleğimi en iyi şekilde ve hakkıyla öğrenmem için bana sınırsız imkânlar ve tabi iki paha biçilmez dostluklar, arkadaşlıklar sunan Eskişehir Bilecik Eczacı Odamızın yeri bende her daim başka.

   Ülkemizin güzide eğitim kurumlarından Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden 15 sene önce mezun oldum. Tam 15 sene önce yaşamaktan gurur duyduğum Eskişehir'de eczanemi açtım. Meslek aşkı ile çıktığım yolda, mesleğime daha fazla katkı sunmak, daha fazla sorumluluk almak için Oda Yönetimine girmem gerektiğini hep düşündüm. Meslek büyüklerimin yol göstericiliğinde ve bana duydukları güvenle 2005 yılında Odamızın Saymanı olarak seçildim. O dönemki Oda Başkanımız Sayın Ecz.Mukaddes Harmancı ile birlikte Eskişehir ve Bilecik'teki meslektaşlarımızın sesi ve soluğu olmaya çalıştık. O zamanlar, benim gibi genç bir eczacıya güvenerek Oda Yöneticiliğine layık gören ve o günden sonra bana sürekli olarak güvenen tüm meslektaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. O ilk günkü heyecanımı hala taşıyorum. Gencecik bir eczacıya Eskişehir-Bilecik Bölge Eczacı Odasının Başkanlığı’nı teslim eden meslek büyüklerimden örgütlü olmanın önemini ve bir arada durmanın heyecanı ve gücü ile nelerin başarılabileceğini çok iyi öğrendiğimi düşünüyorum. Çünkü Eskişehir Eczacı Odası geçmiş ile geleceğin sentezini yapabilen kadrolar yetiştirmiş, 1966 yılından bu yana yakınlardaki birçok ilimizdeki meslektaşlarımıza da hizmet sunmuş ve sunmaya devam eden Türkiye'nin 9. Bölge Eczacı Odası.

   İşte bugün, meslek camiamızda başımı hep dik tutmamı sağlamış, evimden, yuvamdan, meslek ocağımdan başka kıymetli bir görevi ifa edebilmek için ayrılıyorum. 12 yıldır sürdürdüğüm 9.Bölge Eskişehir-Bilecik Eczacı Odası Başkanlığından istifa ediyorum. Yaşadığım hüznü, seçildiğim yeni görevimin önemi ve kıymetinin bilinci ile yaşadığım bir sevince dönüştürerek, yeni bir yola çıkıyorum. Bu yolda mesleğimizin Başkent Ankara'daki neferi olarak hem Eskişehir ve Bilecik'teki meslektaşlarımın hem de tüm Türkiye'deki meslektaşlarımın sesi olmaya çalışacağım.

   Sağlık sisteminin vazgeçilmez bir parçası olan eczacılık mesleğinin, daha iyi daha güzel daha tatmin edici bir noktaya gelmesi, saygınlığını her geçen gün daha da artırabilmesi için gece gündüz çalışmanın gerekliliğine duyduğum inançla çalışacağımı buradan ifade etmek istiyorum.

    Benden sonra göreve gelecek meslektaşlarımın Eskişehir-Bilecik Eczacı Odasına benden daha fazla hizmet sunacaklarını ve benim meslek büyüklerimizden aldığım bayrağı teslim alarak daha da yükseğe taşıyacaklarına inancım tam. Onlara şimdiden başarılar diliyorum. Her zaman onların ve siz kıymetli meslektaşlarımın yanında olacağım.

   Bana güvenen ve yıllarca destek veren başta eşim Doç. Dr. Evrim Yenilmez'e, çocuklarım Duru ve Doruk'a, tüm aileme ve Eskişehir, Bilecik'teki meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.

   Yolumuz Açık olsun.


 

                                                                                       Saygılarımla,

 

                                                                                    Ecz.Yücel Yenilmez

                                                                         42.Dönem TEB Merkez Heyeti Üyesi